Co komunikują tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Sprawdźmy więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy wejściu do biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, banki, komendy policji. Sprawiają, że bezproblemowo odnajdziemy np. urząd miasta. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, gdyż bardzo często można je też zauważyć w środku. To bardzo duża grupa oznaczeń, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z nazwami departamentów. To sprawia, że błyskawicznie odnajdziemy przykładowo burmistrza czy wydział księgowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – mówią o ważnych telefonach alarmowych

Pamiętajmy też o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP. Pokazują drzwi awaryjne, wyodrębniają pomieszczenia dla palących, mówią o trujących substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, są również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. aluminium), często są fluorescencyjne, a ich montaż jest niesamowicie szybki.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]