5 chwytów marketingowych w jubilerstwie, które musisz poznać

Wydaje ci się, że kupujesz złoto, a w praktyce kupujesz miedź pokryta mikronem złota? Cieszysz się, że udało ci się kupić tanio perły i nie podejrzewasz nawet, że oceanu to one nigdy nie widziały? Sprawdź największe „przekręty” w branży jubilerskiej i dowiedz się, co naprawdę kupujesz!

Złoto Vermeil

„Piękny naszyjnik ze złota Vermeil” – tak reklamują swoje wyroby niektóre znane marki. Nawet nie podejrzewasz, że kupując taki naszyjnik, tak naprawdę kupujesz srebro złocone warstwa złota. Tak! Serio! Złoto Vermeil to wcale nie złoto, a jedynie złocone srebro. Wprawdzie używa się do jego produkcji dość grubej warstwy złocenia (min 2,5 mikrona), ale w dalszym ciągu nie jest to szczere złoto. Wykorzystuje się tu niewiedzę klientek i to, że słysząc nazwę „złoto”, będą przekonane, że kupują faktycznie wyrób ze złota.

Złoto art clay

Historia podobna do poprzedniej, z tym że tu nakłada się na srebro pastę z 22 karatowego złota. Taki wyrób się następnie wypala. Warstwa złota jest nieco grubsza niż przy złocie Vermeil. Pod spodem mamy srebro.

Perły antylskie

Zamiast małża mamy tu … ślimaki. Antylskie perły są wykonywane z masy perłowej dwóch gatunków ślimaków, które żyją w ciepłych morzach pełnosłonych. Masę perłową mieli się i lepi z niej kulki pereł. Wyglądają bardzo naturalnie i pięknie, ale warto wiedzieć, że realnie perła to jednak nie jest.

Stal szlachetna

Bransoletki kupujemy ze stali szlachetnej, kolczyki do pępka kupujemy ze stali chirurgicznej, a baterię łazienkową ze stali nierdzewnej. Czy wiesz, że tak naprawdę to jest jedno i to samo? Stal szlachetna, chirurgiczna, nierdzewna i jubilerska to ten sam stop. Po co zatem różne nazwy? Ano po to, byś wierzyła, że kupujesz coś bardziej „szlachetnego” bądź bezpiecznego niż pierścionek z tego samego materiału, z którego robi się kran.

Kamienie jubilerskie

Biżuteria z kamieniem jubilerskim, czyli w zasadzie z czym? Tak naprawdę to do końca nie wiadomo. Normy międzynarodowe mówią o tym, że kamień jubilerski może być kamieniem szlachetnym, ozdobnym naturalnym i syntetycznym, stosowanym w wyrobach jubilerskich. Oznacza to, że tak naprawdę może to być kamień naturalny, jak i sztuczny. Kupując produkt oznaczony nazwą „kamień jubilerski” bez dodatkowych określeń, kupujecie tak naprawdę nie wiadomo co.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/5-chwytow-marketingowych-w-jubilerstwie-ktore-musisz-poznac/