Duży wybór srebrnych wisiorków

Szukasz srebrnych zawieszek? Powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi również styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.