Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Kup kolczyki kwiatki.

Kwiaty oraz ogółem przyroda od wieków stanowią jeden z najpopularniejszych motywów wykorzystywanych przez złotników. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Wśród najistotniejszych wspomnieć należy bezapelacyjnie duże zróżnicowanie tego rodzaju wzorów powodujące, iż błyskotki z kwiatami noszą zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o atrakcyjnym designie, którym często wyróżniają się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria inspirowana roślinnymi motywami – ta bowiem doskonale współgra zarówno z eleganckimi, wieczorowymi sukienkami, jak i stylizacją casual. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatki, żeby ładnie się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – przyozdobione kryształkami Swarovskiego albo emaliowane

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków stają się nawet najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak jednakże było, muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych lub tych przeznaczonych na formalne okazje, najlepszym dodatkiem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatki ubogacone kryształkami Swarovskiego bądź drogimi kamieniami. Kolczyki emaliowane będą natomiast wyglądać schludnie przy mniej uroczystych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi przeważnie zakłada się na sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki wytwarzane z dotąd sporadycznie stosowanych w branży jubilerskiej surowców, jak na przykład żywica epoksydowa, ceramika czy drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe motywy roślinne

Będąc nadal w tematyce kolczyków kwiatuszków, warto zaznaczyć, że kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który zdobył uznanie złotników oraz ich klientów. Sporą popularnością cieszą się też wzory bazowane na sylwetce liści i pędów. Nieco rzadziej spotykane – choć możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami kompletnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]