Kolczyki z ametystami

Jeśli chcesz nabyć biżuterię z ametystami, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.