Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Chcesz kupić mistyczny topaz? Wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest też różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać ozdoby do konkretnego stroju.