Zapięcia kolczyków – garść porad

Jeśli chcesz zamówić kolczyki srebrne, odwiedź ten adres.

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, formę oraz materiał, z którego są wytworzone,, ale także na zapięcie. Oto krótki spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale łatwiejszy w zakładaniu, ze względu na odchylany zatrzask z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je latem, kiedy nie ubieramy czapek, odzieży z dużym kołnierzem ani szalików.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]