Złota i srebrna biżuteria z topazami

Dowiedz się, gdzie nabyć topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do produkcji tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje jedynie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy w salonach?

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, ale złotnicy wykonują także inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu 1000 złotych, podczas gdy na srebrne wydamy czasem sześciokrotnie niższą kwotę.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć modele szczególnie odpowiadające danym upodobaniom warto zatem udać się do paru salonów – zaś to wymaga sporo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo łatwiejsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę także znaleźć kolczyki czy wisiorki w atrakcyjnych cenach.