Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Sprawdź magnetoterapia sprzęt na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]