Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Polacy pomału nabierają świadomości, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: sadzę, roztocza, pyły zawieszone PM2.5, spaliny pojazdów czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w użyciu oraz energooszczędne.