Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Komfort na co dzień, praca w rozmaitych zawodach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko kilka z powodów, które popychają ludzi do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie stale rośnie, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj niskie ryzyko możliwych komplikacji. Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bo stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – dokładność oraz małe niebezpieczeństwo powikłań

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się świetne rezultaty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć problem dalekowzroczności. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie minimalizuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia wiele argumentów. Najistotniejsze to z całą pewnością dokładność, niska inwazyjność, efektywność oraz prawie nie występujące zagrożenie powikłań. Trzeba napomknąć też o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w sporadycznych przypadkach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia czy schorzenia oczu takie jak zaćma.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]