Jonizator powietrza dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają korzystny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wyładowania elektrycznego, wpływu intensywnego pola magnetycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak kopiarki, telewizory czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, instytucjach publicznych, placówkach oświaty czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.