Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz więcej szczegółów o korekcji stożka rogówki.

Stożek rogówki to dolegliwość, która niesłychanie ogranicza codzienne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia, a jednocześnie może być powodem kolejnych schorzeń oczu. Współczesne kliniki okulistyczne potrafią na szczęście zaradzić tym problemom. Jak więc winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – skąd bierze się ta choroba?

Rogówka to przezroczysty element oka, który mocno koncentruje promienie światła. Leży przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, niemniej jednak ma wiele nocyceptorów. Około drugiego i trzeciego dziesięciolecia życia może ulec deformacji przejawiającej się uwypukleniem i ścieńczeniem w centralnej części. Dzieje się tak w wyniku nadwątlenia tkanki, która prawdopodobnie ulega oddziaływaniu wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność i miopię, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Chorzy skarżą się też na pieczenie oczu, czasem występuje także widzenie podwójne. Stożek rogówki częstokroć współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek wywołanym przez alergię. Na szczęście współcześnie osiągalne jest efektywne leczenie stożka rogówki. We wczesnej fazie wada jest korygowana przy pomocy szkieł korekcyjnych bądź soczewek kontaktowych, później natomiast potrzebne jest wykonanie zabiegu w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – efektywne metody

Korekcję stożka rogówki prowadzi się za pomocą rozmaitych procedur medycznych. Dzisiaj najbardziej efektywną metodą na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne specjalizują się dodatkowo w korekcie stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Doskonałe efekty dają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie miopii czy też astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą także po po odpowiednim czasie udać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie usuwa wadę wzroku.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]