Polski psycholog w UK – imigrant może liczyć na pomoc

Znajdź polskiego psychologa Northampton na miarę swoich potrzeb! Kliknij tutaj

Po przystąpieniu Polski do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy tłumnie zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Obecnie przez Brexit zjawisko emigracyjne praktycznie rzecz biorąc zanikło, lecz ciągle nie brakuje osób skorych do pracy lub rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Często jednak mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii stwarza wiele utrapień, z którymi ciężko jest sobie poradzić bez pomocy terapeuty bardzo.

Polski psycholog w UK – kiedy powinno się się do niego zgłosić?

Pobyt w Wielkiej Brytanii i wynikające z tego odseparowanie od bliskich, jak również zatrudnienie na terenie obcego kraju, mogą generować wiele problemów, którym naprawdę trudno jest sprostać. Separacja z rodziną często wywołuje bardzo duży stres. Do tego nieraz dochodzą też kłopoty z otrzymaniem pracy lub integracją ze współpracownikami. Bariera językowa, która nadal jest wcale nierzadko spotykana, powoduje, iż w krótkim czasie ma miejsce odizolowanie się od znajomych z pracy. A od tego już tylko niewielki krok do utrudniających normalne funkcjonowanie zaburzeń nastroju lub nasilenia odruchów o charakterze agresywnym. Zachowania tego rodzaju bardzo ciężko jest poskromić bez pomocy psychologa. Dlatego nie należy obawiać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Rozmowa z psychologiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak przebiega taka wizyta?

Każda rozmowa z psychologiem odbywa się w bezpiecznej atmosferze oraz pełnej dyskrecji. Nie trzeba obawiać się, że historie opowiedziane podczas wizyty zostaną przekazane osobie postronnej. Na psychologu spoczywa bowiem obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, a zwolnić z niej ma prawo jedynie sąd. Przed psychologiem nie powinno się skrywać problemów oraz niedoskonałości – jego rolą jest pomoc w ich przezwyciężeniu. Psycholog uczy, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, jak również pomaga nazywać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to najlepszy wybór. Sesja odbywa się po polsku, za sprawą czego odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie musi bowiem obawiać się tego, czy zostanie zrozumiana oraz czy sama prawidłowo pojmie to, co radzi jej psycholog.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339