Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Leczenie starczowzroczności Kraków. Dowiedz się więcej na voigtklinikaoka.pl.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie ogranicza możliwość pisania, użycia telefonu komórkowego lub laptopa, czytania gazet, a także realizowania wielu prostych czynności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek wywołuje to komplikacje. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne są z reguły drogie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Idealnym wyjściem może okazać się więc pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Z jakiego powodu jest potrzebne?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie szeregu przeszkód przy realizowaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (wypada zaakcentować, iż nierzadko pierwsze symptomy presbiopii manifestują się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu towaru) bądź przemieszczaniem się komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Dodatkowo, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata skutkują zazwyczaj osłabieniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Oprócz korekcji z użyciem okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by w toku jednego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]