Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – przywróć nieskazitelny uśmiech

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (pasty, soda oczyszczona, lakiery), nie gwarantują trwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom naturalny odcień. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie za pomocą specjalnego szablonu oznacza się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście tonów, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.