Działanie wzmacniacza kanałowego

W tym miejscu zaopatrzysz się w wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje sama nazwa kluczową funkcją jaką pełni jest potęgowanie mocy sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do specjalnych zastosowań

Na rynku uzyskamy ogromną ilość mechanizmów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór programów telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów np. w górach, garażach podziemnych oraz w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodową transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich osłona powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz budynków – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – diody LED

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – przykładowo VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zastosowaną technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. Zależnie od modelu posiada także 3-4 dedykowane filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie, a także kontrolki sygnalizacyjne.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]