Jak działa stacja czołowa?

Potrzebujesz stacji czołowej? Skieruj się tu

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach najczęściej jest stosowana.

Stacja czołowa – płynna konfiguracja

Stacja czołowa używana jest w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Transportuje ona informacje do pojedynczych telewizorów. Profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych komponentów wchodzących w skład stacji czołowej. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy dedykowanych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmituje sygnał do poszczególnych urządzeń

Poszczególne części składowe stworzone są do transmisji różnych rodzajów sygnałów, przykładowo satelitarnych i AV. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa pochłania duże wydatki. Wiele części składających się na stację czołową wyposażona jest również w osobne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Moduły można ze sobą mieszać, uzyskując kompleksowy system antenowy.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]