Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Potrzebujesz więcej informacji o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Dzieci lubią pomagać w kuchni – przystrajać ciasta czy wybierać i podawać składniki. Chcesz rozwinąć zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość i co najważniejsze – zyskują praktyczne umiejętności. A zarazem wyśmienicie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, nauka smacznych przepisów i dobieranie oraz mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, iż dzieci chętnie eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakie stosuje się w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą też asystować rodzice, tym samym jest to doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zawodowym szefem kuchni

Warsztaty trwają 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów dzieci przygotowują deser oraz danie główne. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, albo ugotować apetyczny makaron na słodko bądź słono. W czasie kursu grupa przygotowuje też pyszny deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Nauka poprzez zabawę to doskonały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ulubionych potraw przynosi dzieciom moc szczęścia. Nawet najbardziej niesforny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do ozdabiania deseru czy przyrządzania smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z maluchami.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]