Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak przeprowadzić optymalizację ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.