Euro w kantorach internetowych – bieżące przeliczniki i zalety takiej wymiany

Euro to dość młoda waluta, bowiem w formie monet i banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w większości państw członkowskich UE. Polska na razie nie spełnia przesłanek, pozwalających wejść do strefy euro, co nie oznacza, iż jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to zaciągając w niej kredyt lub też dokonując zakupów za granicą.

Euro – ujednolicona waluta ułatwia prowadzenie biznesu i podróże

Powszechne stosowanie euro w państwach przynależących do UE w znacznym stopniu uprościło życie milionom obywateli Europy, zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Jednolita waluta to wszak mniejszy kłopot z obliczeniem przypuszczalnego kosztu bądź zysku podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co przedtem powodu możliwych wahań kursów pomiędzy walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę podróżowania mieszkańców państw członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a używając za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze online w parę chwil poznasz aktualną cenę euro

Polska, pomimo członkostwa w UE od maja 2004 r., jeszcze nie spełnia wszystkich warunków umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy interesy oraz robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny przelicznik euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie także ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza i wygodniejsza, ponieważ może zostać zlecona o każdej porze dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.

Kontakt z nami:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]