Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka rzesza Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle posiadają własne warunki, według których przyznają kredyty albo odmawiają ich przyznania. Istnieją jednakże ogólne czynniki, określające fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już jakieś kredyty. Na największe problemy powinni być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się również renciści. Oczywiście finansowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej warto skorzystać z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne zasady i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Doskonałym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wspólnie z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.