Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć tak nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się sposobem pokrycia poważniejszych wydatków, bowiem najczęściej jego maksymalna suma to nawet sto tysięcy złotych, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład lekarze – mogą uzyskać aż 500 000 złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym nie zapominać?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co środki trafiają do nas najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego również klienci z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż tak jak przy innych rodzajach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, że łatwo wówczas o błędy, a ich efektem okazują się zwykle duże finansowe problemy. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych problemów.