Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Jeżeli jesteś ciekawy co to jest mass collect, koniecznie skieruj się tutaj.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich ID. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek nieraz wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje około 100 faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]