Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/ poznasz pełną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by odczuwać z tego radość na co dzień. Dla wielu jest to przecież jedynie forma relaksu po trudnym dniu bądź hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, powinno się postawić na kurs akwareli.

Niełatwo opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Obraz wydaje się bardzo lekki i banalny do wykonania, jednak wpływa na niego sporo czynników, o których artysta-amator nie ma najczęściej pojęcia. Znaczną rolę w samym procesie malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby od lat wprawne w tej technice wcale nie są przekonane o tym, że obraz zawsze wyjdzie tak, jak przewidywały. Nauka malowania akwarelami to znakomite miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i nabyć przydatne podstawowe informacje nieodzowne do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile widziani, obojętnie, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin wnikliwie objaśniają właściwości akwareli, różne techniki ich stosowania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – atuty nauki pod okiem doświadczonego dydaktyka

W dobie popularyzacji internetu to nie problem wyszukać a następnie obejrzeć tutoriale, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce technik artystycznych niezastąpione są zalecenia, które uczestnicy kursu dostają od instruktorów w czasie malowania. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że dany efekt nie wyszedł tak jak planował. Dodatkowo nauka w zespole ludzi o podobnych pasjach wytwarza przyjacielską atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w inspirowaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Udział w konstruktywnej analizie twórczości innych kursantów, pomaga potem we obiektywnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]