Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w naszym kraju od ponad wieku i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków niedostępnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby sprawnie poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Rafting na Dunajcu to kapitalna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a nawet całej Europy. Rafting po Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak obfitujący w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.