Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Adobe Photoshop kurs. Uzyskaj więcej wiadomości.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla artystów

Jest kilka programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, gwaszem lub akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka podstaw działania programu

W praktyce nauka digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne triki korzystania z pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, najlepiej zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]