Kurs rysunku architektonicznego – czego Cię nauczy?

Sprawdź informacje o kursie rysunku architektonicznego Kraków

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego dużą popularność ma wpływ mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokich zarobków i angażującej pracy po ich zakończeniu. Żeby dostać się na architekturę trzeba jednak nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, a także specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w stworzeniu pracy, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale również wskazówki specjalistów pozwalające przygotować się odpowiednio do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi lub za granicą). Kursanci mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]