Wybierasz się na ASP? Sprawdź kursy w szkole rysunku

Rysowanie może być sposobem na życie i wyrażeniem siebie, aczkolwiek nawet ci, którzy nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego duże korzyści. Potwierdzano wszak, że nawet okazjonalne rysowanie ma zbawienny oddziaływanie na nasze emocje oraz psychikę. Pozwala się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest również ważnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania sprawiają, iż wielu z nas decyduje się na to, by podnieść swoje plastyczne kwalifikacje. Taką sposobność dają nam lekcje rysunku prowadzone przez profesjonalnych artystów.

Szkoła rysunku – dla kogo?

Grono osób, do których adresowana jest oferta nauki rysunku, jest naprawdę szerokie. Część zajęć opracowanych jest z myślą o dzieciach, dla których są bodźcem do kształtowania wrażliwości, zdolności manualnych i wyobraźni. Dużo osób rozpoczynających naukę rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to w szczególności takich miast jak Wrocław, Łódź, Kraków czy Warszawa. Nie brak także kursów adresowanych do początkujących – tych, którzy po prostu lubią rysować i chcą robić to lepiej, w pełni wykorzystując swój potencjał.

Czego nauczy nas szkoła rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dopasowane do potrzeb odbiorców o rozmaitych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej działalności. Zaledwie niewiele mniejszą popularnością cieszą się lekcje malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to rzecz jasna nie jedyne kursy, jakie możemy wybrać. Dobre szkoły prowadzą również naukę digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) i rysunku architektonicznego.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]