Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

Głównym powodem, przez który na witrynę online może zostać zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej ilości odnośników kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Przekraczają one normy uczciwego SEO ustalone przez grupę Google, bo manipulują miejscem witryny w rezultatach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych najeżonych sztucznymi odnośnikami. Występuje też proces kupowania linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Gdy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 40 podstron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na adres www będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia pełnego sukcesu. Jeśli pragniemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji pozycjonującej. Fachowcy automatycznie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać tylko renomowanym agencjom.