Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Łańcuch Himalajów razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Everestu

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]