Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Szukasz korzystnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam najczęściej tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w góralskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doznawać ich piękna podczas dość wyczerpujących, a zarazem niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart i butów.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na pomoc instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]