Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Szukasz fajnych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem odszukają kempingi, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi czar regionalnego folkloru, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Serwis o ciekawych miejscach w Małopolsce dba też o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Wyjątkowo przydatna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty naszym kraju.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego