Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wyprawy w Alpy? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Miłośnicy gór, którzy znają już na wylot wszystkie szlaki w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie góry. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Wspaniałe Alpy – fantazja wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, którego powierzchnia obejmuje kilka państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego globu, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m, Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Les Droites albo Aiguille du Dru. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka ciekawych propozycji skierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już należyte umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się dobrą kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy głównie na wymiarze szkoleniowym, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Największą zaletą tych wypraw jest to, że organizowane są w niedużych, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym przeżyciem, niosącym dumę z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]