Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Więcej informacji o trekkingi Himalaje znajdziesz tu

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w różnych górach wytyczono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe narzędzia, czyli kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach i buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna okaże się też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo trudnym terenie, co powoduje, że niezbędne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na ośnieżonych trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy również w czasie upałów. Na stromych podejściach przydatny będzie też czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są właściwe umiejętności – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy turyści chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach K2 i Annapurny.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]