Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie

Górskie wypady mogą przybierać różne formy. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania podczas wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]