Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny starają się zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne tworzą ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to drobiazgowo przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć przeróżne zakątki świata oraz Polski od kompletnie nowej strony. Scenariusz takich wycieczek jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to też kapitalna szansa, by przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, gdyż niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania mechanizmów poprawnego zachowania się na określonym terenie. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się korzystania z czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. w przypadku zejścia lawiny. Warto też wspomnieć, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w czasie wyprawy na Wyspy Komodo albo w Himalaje.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]