Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Zdobądź więcej informacji o górach w Małopolsce na https://bit.ly/3JOw1pt.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapę, na której ekspresowo znajdą kempingi, pensjonaty i hotele, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, trasy rowerowe czy zamek na Wawelu.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego