Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Oferta wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają w głównej mierze możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, niepowtarzalne widoki, a także znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na sporą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]