Wyprawy górskie – sposób na niezapomniane wakacje

Pełna oferta wypraw górskich znajduje się w tym miejscu

Bardzo dużo osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od szlaków wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Obecnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Meksyku, Azji oraz Afryki. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść wielogodzinną wędrówkę z naprawdę masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się więc doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]