Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Więcej informacji o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]