Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Więcej szczegółów o basenach

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa albo pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje również ogród lub halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju elementów jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Kontakt z nami:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]