Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Zainteresowany okna drewniane producenci? Skieruj się tu.

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest wielką zaletą takich okien. Jakie są pozostałe powody, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy fan drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć różny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza ogromne możliwości wyboru i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym produktem do produkcji różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Inne istotne cechy okien drewnianych

Drewno zapewnia różnorakie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc niepowtarzalne wzory. Tylko drewno nadaje się do odnawiania zabytków, znakomicie spisuje się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów można jeszcze dopisać to, iż istnieje bardzo dużo dobrych metod poprawiania trwałości drewnianych okien, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]