Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Znajdź podpory Peri

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są używane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także części wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, doskonałą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]