Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Wynajem szalunków Kraków - na tej stronie zobaczysz najlepszą ofertę

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak można zaobserwować także konstrukcje zrobione ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mogą wszak po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi klienci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]