Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Skieruj się na brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze potrafią właściwie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Zalety korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy ekspertom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, że potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także napomknąć o swobodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]