Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, by używać protez. Nie było to oczywiście dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale także mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie okresu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów wyskokowych, gorących potraw i tytoniu. Ważne jest także stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają ból oraz opuchliznę.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.