Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Remont mieszkania, przebudowa bądź budowa domu, prace w ogrodzie, opróżnianie strychu albo piwnicy – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest również niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to także najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, boisk czy parkingów.