Okna zabytkowe pod specjalną opieką

Kup okna drewniane zabytkowe.

Okna zabytkowe najczęściej prezentują się znacznie korzystniej niż te wykonywane współcześnie i są niewątpliwą ozdobą budynków. Walory estetyczne to oczywiście ich nie ostatnia mocna strona, zaś na ich cenę w znacznym stopniu wpływa także wiek. Tak jak pozostałe dobra zabytkowe, również okna powinny być remontowane w myśl przepisów – ich renowacji nie możemy wykonywać samemu z zastosowaniem kupionych w markecie materiałów. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może przeprowadzić te prace?

Okna zabytkowe – jak odróżnić

Okna zabytkowe zazwyczaj mają więcej zdobień niż współczesne. Rzadko są również otwierane od góry, a to sprawia, iż potrzebne okazują się lufciki, dzięki którym możemy wietrzyć lokal. Okna zabytkowe, jak przed chwilą wspomnieliśmy, zrobione są zwykle z drewna – surowca, jaki wykazuje sporo plusów, lecz potrzebuje regularnej konserwacji, a oprócz tego łatwo go uszkodzić. Z tego powodu tak istotne są kwalifikacje osób naprawiających okna zabytkowe.

Renowacja okien zabytkowych

Okna zabytkowe zwykle mają konstrukcję skrzynkową, a ta wymaga dużych kwalifikacji – ten rodzaj okna cechuje się bowiem użyciem różnych, obecnie już rzadko widywanych, technologii. W związku z tym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, jeżeli nie mają uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez konserwatora zabytków – w innym razie zostaną na nich nałożone dotkliwe kary.

Kontakt z nami:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]