Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Druk 3D - ta niezwykła oferta wszystkich pozytywnie zaskoczy.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, FDM, i SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo cienkich ścianek, detali oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również opcja wykorzystywania filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]